ETKİNLİK TAKVİMİ
GENÇLERDE MESLEK EDİNME

Cihangir Sanat Merkezi’nde miniklerimiz için oyun grubu ders kayıtlarımız eylül ayında başlıyor

Cihangir Sanat Merkezi’nde miniklerimiz için oyun grubu ders kayıtlarımız eylül ayında başlıyor

Cihangir Sanat Merkezi’nde; 2013-2014 eğitim yılı 3 ve 5 yaş arasındaki miniklerimiz için oyun grubu ders kayıtlarımız eylül ayında başlıyor…
Oyun Grubu dersi anaokulu öncesi hazırlık dersidir. Güler yüzlü eğitmenlerimiz minikleri okul için değil oyun için yuvalarından ayrılmalarına yardımcı olarak, anaokulunda bu zorlu durumu velilerimizin atlatmalarına ilk olarak yardımcı olmaktadır. Grup halinde hareket ederek kendilerine olan güven duyguları gelişmekte, konuşma becerileri gelişerek daha rahat iletişim kurabilen miniklerimiz annelerinden ayrılmaya alışmakta oldukları zorlu ilk bir ay sonrasında merkezimizden ayrılmak istemeyecekler.     
Derslerimiz haftada “2” gün toplamda “6” saat olarak işlenmektedir.15+2 kişilik sınıflarımızda iki kreş hocası eşliğinde; eğlenerek “öğrenme” esas alınarak zekâ ve el becerileri geliştirilmektedir.
Ekim ayında başlayan derslerimiz devlet okullarıyla aynı standartlarda 2 yarıyıldan oluşmaktadır. I. ve II. Dönem sonlarında göstermiş oldukları gelişimi belgeleyen karne programları düzenlemekteyiz.
   Dersin içeriği; gruplar halinde hayal gücü ve zekâ geliştirici oyunlar oynamak, hafızalarını geliştirebilmek amacıyla şarkılar öğrenebilmelerini sağlamak, küçük skeçler öğreterek özgüven ve toplum içinde kendini ifade edebilme yetisi kazandırmaktır.
Etkinlikler; Kuru, pastel ve parmak boya ile resim yapmak, kesme –yapıştırma ile etkinlik tamamlama, masal saati ile anladığını anlatma, oyun hamuru, lego,  Jenga ve kukla oyunları ile çeşitli grup oyunları.

Amaç ve Kazanımlar

  • Psikomotor gelişim(bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme)
  • Sosyal duygusal gelişim(kendi kendini güdüleyebilme)
  • Dil-konuşma eğitimi(kendini sözel olarak ifade edebilme)
  • Bilişim gelişimi (algıladıklarını hatırlayabilme)
  • Öz bakım becerileri(temizlik kurallarını doğru uygulayabilme, temizlik malzemelerini doğru kullanma)
  • İlgi alanları

Not: Başvurular Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Merkezi yönetimine yapılmaktadır.
Başvuru için gerekli evraklar:

  • 3 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • İkametgâh (Beyoğlu sınırları içerisinde ikamet etme zorunluluğu aranmaktadır.)
  • Öğrenci kayıt formu

Evraklar eksiksiz tamamlanarak velimizin öğrenci kayıt formunu doldurup, imzalayarak yönetime teslim etmesi gerekmektedir.


Yorumlar - Yorum Yaz