ETKİNLİK TAKVİMİ
GENÇLERDE MESLEK EDİNME
Drama ile etkili iletişim


Hürriyet Eğitim
29 Nisan 2017 - 10:58Son Güncelleme : 29 Nisan 2017 - 10:58

Özel bir lise, ‘Drama Kulübü’ ile öğrencilerine tiyatro eğitimi vererek bu kültürün oluşturulmasını sağlıyor. Ayrıca öğrencilerin etkili iletişim kurma becerisini geliştirirken iş birliği, paylaşma gibi özellikler de kazandırıyor.

Öğrenciler drama eğitimiyle tiyatro kültürünü ediniyor. Öğrencilerine tiyatroyu sevdirmek, tiyatro izleme alışkanlığı kazandırmak amacıyla Özel Uğur Anadolu Lisesi tarafından Drama Kulübü kuruldu. Kulüp sayesinde öğrenciler tiyatral yeteneklerini geliştiriyor, söz ve ses oyunları, serbest doğaçlama çalışmalarıyla kendilerini tiyatral bir şekilde ifade etmeyi öğreniyor. Drama Kulübü, öğrencilerin yaratıcıklarını geliştirirken aynı zamanda günlük hayatta daha sosyal olmalarını sağlıyor.

DİNLEMEYİ ÖĞRENİYORLAR

Drama Kulübü’nün öğrenciyi sosyalleştirdiğini anlatan Uğur Koleji Genel Müdürü Haluk Koçak, şu bilgileri verdi:
“Drama kulübümüz ile öğrencilerimizin sadece tiyatral yeteneklerini geliştirmiyoruz, aynı zamanda grup içerisinde iş birliği, paylaşma, dayanışma, başkalarına saygı duyma bilinçlerinin oluşmasını ve gelişmesini sağlıyoruz. Dramanın bir grup çalışması olması, öğrencinin bulunduğu ortama duyarlılığını artırıyor, grup içindekilerini kabul etmesini kolaylaştırıyor. Kulüp etkinlikleri sayesinde öğrencilerimiz her alanda kendilerini daha iyi tanıyor. Beden dilinden duruşa ve ses tonuna kadar nasıl hakim olacağını öğrenen öğrenciler sosyal yaşamlarında da burada öğrendikleri bilgilerle daha fark edilir olma yolunda ilerliyor. Bu durum öğrencileri rahatlatıyor ve içlerindeki duyguların dışavurumunu kolaylaştırıyor.’’

http://www.hurriyet.com.tr/drama-ile-etkili-iletisim-40441992

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın