ETKİNLİK TAKVİMİ
GENÇLERDE MESLEK EDİNME
Liseliler diplomalarını yüzerek aldılar21-04-2017

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Şehit Ömer Halisdemir Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan 70 öğrenci, temsili diplomalarını yüzerek aldı.

Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 5’inci dönem mezunlarını verdi. 70 öğrenci için göl kenarındaki okul bahçesinde mezuniyet töreni düzenlendi.       

Mezun olan öğrencilerin alana gelmesinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende, Denizcilik bölümü dönem birincisi Berkan Baştosun ve Mesleki ve Teknik bölüm dönem birincisi Mehmet Necati Acar mezuniyet kütüğüne bröve çaktı.       

Okul Müdürü Cafer Binici, öğrencilerin yat kaptanlığı eğitimi aldıklarını belirti. Binici, okulda eğitim gören öğrencilerin yanı sıra bölgede yaşayan vatandaşlara da verdikleri kurslarla kaptanlık belgesi alma imkanı sağladıklarını söyledi.       

Mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından törene katılan protokol üyeleri, içinde öğrencilerin temsili diplomalarının bulunduğu şişeleri sırayla Köyceğiz Gölü'ne attı.       

Göle atlayıp diplomalarını alan öğrenciler, renkli görüntüler oluşturdu. Diplomalarıyla gölden çıkanlar, sevinçlerini arkadaşları, öğretmenleri ve aileleriyle paylaştı.

http://www.hurriyet.com.tr/liseliler-diplomalarini-yuzerek-aldilar-40433511

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      92 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın